23-latek wielokrotnie gwałcił małoletnią siostrę. Pójdzie do więzienia na 3,5 roku

Redakcja
14.11.2017 18:09
23-latek wielokrotnie gwałcił małoletnią siostrę. Pójdzie do więzienia na 3,5 roku
fot. Agencja Gazeta

Sąd Okręgowy w Opolu skazał we wtorek na trzy i pół roku pozbawienia wolności 23-letniego Mateusza B., oskarżonego o wielokrotne zgwałcenie małoletniej siostry. Wyrok jest prawomocny.

Ze względu na charakter przestępstwa proces toczył się z całkowitym wyłączeniem jawności. Jak poinformowała PAP Aneta Rempalska z biura prasowego Sądu Okręgowego, do pierwszych zdarzeń objętych aktem oskarżenia doszło pięć lat temu w jednej z opolskich miejscowości. Sprawca gwałtów miał wówczas 17 lat, a jego ofiara zaledwie osiem. Oskarżony miał obcować z nieletnią siostrą przez cztery lata.

Sąd pierwszej instancji skazał w lipcu tego roku Mateusza B. na cztery lata pozbawienia wolności i zakazał kontaktów z poszkodowaną. Od wyroku odwołał się zarówno oskarżyciel, jak i obrońca gwałciciela.

- Sąd apelacyjny wziął pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy i obniżył karę z czterech na trzy i pół roku pozbawienia wolności, pozostawiając w mocy bez zmian pozostałą część wyroku pierwszej instancji - poinformowała Rempalska.

RadioZET.pl/pap/maal