Zamknij

Studenci z Indii pobici w klubie. Są juz pierwsi zatrzymani, reaguje też uczelnia

Redakcja
10.04.2018 13:26
Opole
fot. Opolska Policja

Studenci z Indii padli ofiarą pobicia przed jednym z opolskich klubów. Sprawę wyjaśnia policja — zatrzymano już pierwsze dwie osoby, którym postawiono zarzuty.

Do zdarzenia, o którym pisze opolska „Gazeta Wyborcza”, doszło 3 kwietnia przed budynkiem jednego z klubów w centrum miasta. Doszło tam do szarpaniny między kilkoma osobami. Informacja na ten temat dotarła w formie zgłoszenia do miejscowej policji, która wysłała na miejsce patrol. Tam uczestnicy zajścia zostali wylegitymowani i spisani — wszyscy byli nietrzeźwi.

Zgłoszenie w sprawie pobicia

Dzień później na komisariacie pojawiło się kilkoro obywateli Indii, którzy zgłosili, że padli ofiarą ataku i pobicia. Policja wytypowała już pierwszych podejrzanych w sprawie, zastrzegając, że możliwe są kolejne zatrzymania.

Zobacz także

— Zatrzymano dwie osoby. To mieszkańcy powiatu opolskiego. Wątek napaści na tle rasowym i etnicznym został już wykluczony i nie jest brany pod uwagę. Przedstawiono im zarzut pobicia, za co kodeks karny przewiduje karę do 3 lat więzienia — powiedziała w rozmowie z „GW” Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Uczelnia zapewnia bezpieczeństwo

Pobici Hindusi na co dzień studiują na Politechnice Opolskiej. Jej władze natychmiast zareagowały na incydent, zapewniając, że każdy student, niezależnie od narodowości, może i powinien czuć się w Opolu bezpiecznie.

Zobacz także

Jak podkreślał w rozmowie z dziennikarzami przedstawiciel biura rektora, uczelnia cały czas pozostaje w kontakcie z policją, jednocześnie zapewniając zagranicznym studentom opiekunów, do których mogą zgłaszać wszelkie nieprawidłowości, problemy oraz przestępstwa, których ofiarą mogą paść.

RadioZET.pl/opole.wyborcza.pl/MP