Zamknij

Podejrzany o pedofilię złapany w Opolu. Umówił się na seks z 11-latką

Redakcja
25.02.2017 17:34
Policja
fot. Flickr

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który przez internet próbował umówić się na spotkanie z 11-latką - poinformował Hubert Adamek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Według policji, mężczyzna znalazł swoją ofiarę w sieci. Do końca był przekonany, że osoba z którą koresponduje, to 11 - letnia dziewczynka. W sobotę, kiedy pojawił się przed dworcem kolejowym w Opolu, by zrealizować swoje plany, został zatrzymany przez policjantów i współpracujących z nimi pracowników prywatnej firmy ochroniarskiej.

Zatrzymany mężczyzna nie wiedział, że rzekoma nastolatka, z którą prowadził korespondencję, to w rzeczywistości pracownik firmy zajmującej się m.in. tropieniem pedofilów. Przedstawił się jako Piotr - nauczyciel pływania. Bez ogródek opowiadał "dziecku" o seksie i namawiał je do spotkania, w trakcie którego chciał wprowadzić dziewczynkę w dorosłe życie.

Policjanci nie mieli problemu z identyfikacją podejrzanego. Przed spotkaniem dokładnie opisał niedoszłej "ofierze" jak wygląda i jak będzie ubrany. Na razie nie usłyszał jeszcze zarzutów.

RadioZET.pl/PA