Sprzedawali tabletki na przerywanie ciąży, które okazały się... magnezem

Redakcja
22.11.2017 13:25
Tabletki
fot. Policja.pl

22-letnia kobieta i jej 31-letni partner zostali zatrzymani przez opolską policję za nielegalny handel tabletkami, opisywanymi jako środki na przerywanie ciąży, które w rzeczywistości były magnezem. Oszukanych może być nawet 600 osób.

Jak ustalili policjanci zajmujący się cyberprzestępczością, zamieszkała w Namysłowie para oferowała sprzedaż środków "na przerywanie ciąży" za pośrednictwem portali internetowych. W ramach tego procederu posługiwali się kilkoma kontami bankowymi oraz numerami telefonów komórkowych, przypisanych do podstawionych osób, tzw. słupów.

"Dla uwiarygodnienia swojej działalności, sprzedający informowali, że na co dzień pracują w gabinecie ginekologicznym. Osoby te oferowały również „fachową” wiedzę dotyczącą stosowania sprzedawanych tabletek" - czytamy na stronie opolskiej policji. Problem w tym, że wspomniane tabletki okazywały się... magnezem.

Według ustaleń śledczych, poszkodowanych mogło zostać nawet 600 osób, a zyski ze sprzedaży feralnych medykamentów wyniosły ok. 200 tysięcy złotych. Kobieta i mężczyzna usłyszeli już zarzuty oszustwa, za co grozi im 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/Policja.pl/MP