21-latek spowodował wypadek, w którym zginęły dwie nastolatki. Pójdzie do więzienia na rok

Redakcja
27.10.2017 18:11
Flickr

Na rok pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Opolu 21-letniego Łukasza Ł., który spowodował wypadek drogowy. Jego ofiarą były dwie 17-latki. Wyrok jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w lutym ubiegłego roku w okolicy Namysłowa. W prowadzonym przez podsądnego osobowym BMW jechało pięć młodych osób. Kierowca i jego pasażerowie z brawurowej jazdy zrobili sobie zabawę. Nastolatki fotografowały prędkościomierz samochodu i na bieżąco chwaliły się tym w sieci.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

W pewnym momencie, jadąc w terenie zabudowanym z prędkością nie mniejszą niż 150 km/h, samochód wypadł z jezdni na łuku drogi. W wyniku wypadku dwie 17-latki poniosły śmierć. Pasażerowie w stanie ciężkim trafili do szpitala.

Sąd pierwszej instancji wymierzył oskarżonemu karę roku więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Od tego wyroku odwołał się prokurator i oskarżyciele posiłkowi. Sąd apelacyjny zaostrzył karę skazując Łukasza Ł. na rok pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i musi wypłacić poszkodowanym oraz ich rodzinom ponad 40 tysięcy złotych tytułem nawiązki.

RadioZET.pl/pap/maal