Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zgwałcił córkę, trafi do więzienia. Sąd w Opolu wydał wyrok

21.09.2017 18:13
xxx wiadomosci

Na karę łączną 6,5 roku pozbawienia wolności skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Opolu 38-letniego Huberta P. za molestowanie i zgwałcenie swojej małoletniej córki. Wyrok nie jest prawomocny.

Gwałt fot. Pixabay

Jak poinformowała Aneta Rempalska z Sądu Okręgowego w Opolu, do zdarzeń objętych aktem oskarżenia doszło pomiędzy 2013, a 2016 rokiem. Według ustaleń śledztwa, w tym czasie Hubert P. miał dopuścić się dwóch czynów - molestowania i gwałtu na swojej córce. W chwili popełnienia przestępstwa ofiara miała mniej niż 15 lat.

Ze względu na charakter przestępstwa i dobro pokrzywdzonej, rozprawa toczyła się z całkowitym wyłączeniem jawności. Wiadomo jedynie, że do obydwu czynów doszło poza domem dziewczynki.

Za molestowanie sąd wymierzył oskarżonemu karę czterech lat więzienia. Za gwałt cztery lata, przy czym orzekł karę łączną w wysokości sześciu i pół roku pozbawienia wolności. Dodatkowo oskarżony ma wypłacić córce sto tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Hubert P. otrzymał zakaz kontaktowania i zbliżania się na mniej niż sto metrów do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania, w którym mieszka jego córka na okres sześciu lat.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń