Zamknij

Atak na taksówkarza Ukraińca. Zwyzywali go i ukradli samochód

Redakcja
15.10.2018 14:26
Atak na taksówkarza Ukraińca. Zwyzywali go i ukradli samochód
fot. opolska policja

Zamówili taksówkę, po czym zaatakowali pochodzącego z Ukrainy kierowcę i ukradli mu samochód. Trzech mężczyzn jest już w rękach policji.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

21-letni taksówkarz z Opola został zaatakowany, gdy wykonywał kurs. Wiózł trzech młodych mężczyzn. Kiedy pasażerowie zorientowali się, że kierowcą jest Ukrainiec, zaczęli mu ubliżać.

Mężczyźni byli coraz bardziej agresywni. 21-latek ostatecznie uciekł z taksówki i zawiadomił policję. Wtedy jeden z mężczyzn przesiadł się za kierownicę i odjechał. W samochodzie zostały dowód rejestracyjny pojazdu, kasa fiskalna, terminal płatniczy i telefon taksówkarza.

Policjanci z Opola już po kilkunastu minutach zatrzymali dwóch z trzech agresywnych mężczyzn. Obaj byli nietrzeźwi. To 22- i 27-latek. 32-latka, który odjechał samochodem, zatrzymano kilka godzin później w Krakowie.

Wszyscy mężczyźni trafili do policyjnych aresztów. Dwóch z nich usłyszało zarzut znieważenia na tle narodowościowym, trzeci odpowie za kradzież samochodu. Każdemu z nich grozi do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/opolska policja/JŚ

C