Zamknij

Ciężarna kobieta potrącona na pasach. "Nie udało się uratować dziecka w łonie"

18.10.2021 20:26
Karetka
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

25-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży została potrącona na przejściu dla pieszych w Opolu. Zdążyła jeszcze odepchnąć wózek z dzieckiem i je uratować. Poszkodowana trafiła do szpitala, niestety straciła ciążę.

Wypadek zdarzył się w czwartek (14 października) na przejściu dla pieszych przy ulicy Oświęcimskiej w Opolu. 25-letnia kobieta w siódmym miesiącu ciąży przechodziła przez przejście dla pieszych, pchając wózek z dzieckiem.

Opole. Ciężarna potrącona na przejściu dla pieszych

– Policjanci odebrali zgłoszenie przed godziną szóstą rano. 25-letnia kobieta, podczas przechodzenia przez oznakowane przejście dla pieszych zauważyła rozpędzone auto. Matka instynktownie pchnęła z całych sił wózek z dzieckiem przed siebie, co prawdopodobnie uratowało mu życie – powiedziała w rozmowie z portalem 24opole.pl asp. Agnieszka Nierychła, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Policjantka dodała, że kobieta nie zdążyła uciec i została potrącona przez samochód, który prowadził 33-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego. Poszkodowana doznała rozległych obrażeń. – Przeżyła, ale niestety po przewiezieniu do szpitala nie udało się uratować dziecka, które nosiła w łonie – przekazała asp. Nierychła.

Prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo. Portal 24opole.pl przekazał, że 33-letni kierowca jest znany policji. Mężczyzna został aresztowany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl