Zamknij

Nauczyciel i uczeń zakażeni koronawirusem. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie

22.10.2021 14:38
klasa
fot. Julian Sojka/East News

Naukę zdalną z powodu zakażenia koronawirusem wprowadzono w dwóch szkołach ponadpodstawowych w Opolu. Biuro prasowe urzędu miasta poinformowało w piątek, że na kwarantannę skierowano 57 uczniów.

Nauką zdalną objęto kolejne szkoły w Opolu. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u nauczyciela w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu i u ucznia Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica.

Nauka zdalna w Opolu. Nauczyciel i uczeń z koronawirusem

W zespole szkół elektrycznych na kwarantannę skierowano 29 uczniów trzeciej klasy. W ZSZ kwarantanną objęto 28 uczniów czwartej klasy technikum. Wszyscy objęci kwarantanną mają zapewnione nauczanie zdalne.

To kolejne zakażenie SARS-CoV-2 w Opolu. W poniedziałek na kwarantannę skierowano 135 uczniów w szkole podstawowej nr 2. Infekcję koronawirusem wykryto tam u jednego z nauczycieli. Dla 135 podopiecznych szkoła zorganizowała naukę zdalną.

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiczne. Jego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. Zależnie od wyniku dochodzenia podejmowana jest decyzja o zastosowaniu odpowiednich działań mających zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marek Szczepanik