Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Podał narkotyki i nagrywał telefonem śmierć kobiety

10.07.2018 09:58
xxx wiadomosci

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci i nieudzielenia pomocy usłyszał 32- letni Mariusz Z., który razem z 33-letnią kobietą zażywał narkotyki. Kobieta zmarła. Jak powiedział PAP Stanisław Bar z prokuratury okręgowej w Opolu, podejrzany nagrywał ostatnie chwile życia zmarłej telefonem.

Narkotyki fot. Shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

Zagłosuj

Czy kara pięciu lat pozbawienia wolności jest zbyt niska?

Do zdarzenia doszło z piątku na sobotę w Mirowszczyźnie koło Olesna. Mieszkający na stałe w Holandii Mariusz Z. razem z 33-latką zażywał narkotyki, w wyniku czego kobieta zmarła.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci poprzez podanie jej substancji psychoaktywnej niewiadomego pochodzenia, nieudzielenia pomocy osobie potrzebującej i posiadania marihuany.

Jednym z dowodów potwierdzających związek zatrzymanego ze śmiercią kobiety może być nagranie ostatnich chwil życia i momentu zgonu kobiety zarejestrowane telefonem przez podejrzanego.

Ze względu na charakter zarzutów i fakt, że centrum życiowe podejrzanego jest w Holandii, istniała obawa, że wyjedzie z Polski, sąd zastosował wobec Mariusza Z. środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu. Przyczyny śmierci i skład substancji, które mogły być powodem zgonu kobiety, określi sekcja zwłok i badania toksykologiczne. Za zarzucane Mariuszowi Z. czyny grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/PAP/DG 

Oceń