Zamknij

Pierwsza decyzja radnych. Obniżyli prezydentowi pensję

Redakcja
20.11.2018 21:56
Pierwsza decyzja radnych. Obniżyli prezydentowi pensję
fot. Shutterstock

Łukasz Sowada z klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego został we wtorek wybrany na przewodniczącego rady miasta Opole. Podczas pierwszej sesji radni obniżyli pensję prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego, który po raz drugi został wybrany na tę funkcję.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas pierwszej sesji rady miasta Opole wybrano nowe władze. Nowym przewodniczącym rady został Łukasz Sowada reprezentujący klub radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. Do prezydium rady weszli jeszcze przedstawiciele wszystkich trzech klubów radnych. Z ramienia klubu radnych AW wybrano Małgorzatę Wilkos. Koalicję Obywatelską reprezentuje Barbara Kamińska, a klub radnych Prawa i Sprawiedliwości – Arkadiusz Szymański.

Zobacz także

Podczas pierwszej sesji radni przyjęli uchwałę obniżającą wynagrodzenie wybranemu po raz drugi na stanowisko prezydenta Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu. Wynagrodzenie obniżono z 12,5 tys. zł brutto do 10,5 tys. zł.

Wiśniewski, który został prezydentem w pierwszej turze z poparciem przekraczającym 70 proc., zażartował, że obniżka wymuszona przez przepisy jest nagrodą za odniesiony przez niego sukces wyborczy.

W swoim exposé Wiśniewski zapowiedział kontynuację prowadzonej w poprzedniej kadencji polityki inwestycyjnej przy wsparciu tej samej grupy współpracowników. Wśród nowych projektów, których wprowadzenie rozważa, jest utworzenie banku miejskiego służącego wspieraniu lokalnej gospodarki.

Zobacz także

W 25-osobowej radzie miasta klub Arkadiusza Wiśniewskiego ma 13 radnych. Ośmiu radnych do rady miasta wprowadziła Koalicja Obywatelska, a Prawo i Sprawiedliwość – czterech. Jak zadeklarował prezydent Opola, chociaż on i wprowadzeni przez niego radni uzyskali ogromne poparcie mieszkańców miasta, to jest otwarty na współpracę także z radnymi innych klubów, którzy są gotowi pracować na rzecz stolicy regionu.

RadioZET.pl/PAP/BM