Zamknij

Wykoleił się pociąg towarowy. Paraliż na torach pod Opolem

09.08.2019 12:26
Wykolejony pociąg
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

W nocy z czwartku na piątek pod Tarnowem Opolskim wykoleił się pociąg towarowy – informuje PAP. Skład przewoził dziesięć wagonów z węglem. Nikt nie ucierpiał w katastrofie.

Informację przekazał PAP rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W nocy z czwartku na piątek na trasie Tarnów Opolski-Opole wykoleiło się dziesięć wagonów z węglem.

Zobacz także

Zdarzenie spowodowało przerwę w ruchu pociągów na trasie Opole–Strzelce Opolskie. Na odcinku Opole–Tarnów Opolski za pociągi Przewozów Regionalnych wprowadzona jest zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi PKP Intercity skierowano zmienioną trasą przez Zdzieszowice i Kędzierzyn-Koźle. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP-PLK

Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy. Pociąg wiózł miał węglowy do elektrowni. Powody wypadku będzie ustalała specjalna komisja. Teren zdarzenia został zabezpieczony. Ruch na linii kolejowej, na której doszło do wykolejenia pociągu, został wstrzymany do niedzieli.

Zobacz także

– Konieczne jest wkolejanie wagonów, naprawa toru oraz uszkodzonych słupów sieci trakcyjnej – dodał Siemieniec.

RadioZET.pl/PAP