Zamknij

Kradli pocięte tory kolejowe. Wpadli na gorącym uczynku

04.10.2019 12:45
Kradzież torów kolejowych
fot. Opolska Policja

Na cięciu i kradzieży torów kolejowych przyłapali czterech mężczyzn policjanci z Kietrza (woj. opolskie). Jak podają służby, szacowana wartość ukradzionych torów wynosi nawet 700 tys. zł. Złodziejom grozi pięć lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Złapani na gorącym uczynku złodzieje od dłuższego czasu zajmowali się demontażem torów. Wpadli w zasadzkę, gdy cięli kolejne partie szyn. Jak widać kradzież twardej infrastruktury wciąż ma się w Polsce

Straty, które powstały w wyniku kradzieży, mogą sięgać nawet 700 tys. złotych. Mężczyźni w wieku od 42 do 47 lat usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat

Policja Opolska

Sprawę prowadzili mundurowi z Komisariatu w Kietrzu. Po zebraniu informacji od mieszkańców jednej z miejscowości ustalili, kiedy i gdzie mogą przyjechać złodzieje. Na dzień zatrzymania przygotowano wzmożone siły policjantów.

Zobacz także

Na miejscu policjanci ujawnili sprzęt, którym złodzieje cięli szyny oraz samochód, którym je później przewozili. Według oględzin brakuje szyn na odcinku 700 metrów. Straty mogą sięgać nawet 700 tys. zł.

Zatrzymani usłyszeli już zarzut kradzieży. Grozi im do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/Policja Opolska