Zamknij

Skazany za kradzieże ukrywał się w... stroju kominiarza. Lokatorzy bloku nabrali podejrzeń

Redakcja
04.03.2019 15:24
Policja
fot. opolska.policja.gov.pl

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 37-latka, który chodził po domach w przebraniu kominiarza, sprzedając kalendarze. Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie, w czasie kontroli okazało się, że mężczyzna ma do odbycia karę więzienia za wcześniej popełnione kradzieże.

W czasie weekendu do Namysłowa zawitało dwóch mężczyzn w strojach kominiarskich. Chodząc od drzwi do drzwi, sprzedawali lokatorom kalendarze, czego nigdy nie robili znani mieszkańcom lokalni fachowcy. Jeden z lokatorów powiadomił policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali obu mężczyzn. Z dokumentów, jakie przedstawili, wynikało, że są kominiarzami z Dolnego Śląska, z miejscowości oddalonej od Namysłowa o ponad sto kilometrów. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany w związku z karą 10 miesięcy pozbawienia wolności, na jaką został skazany przez sąd za wcześniejsze kradzieże. Zatrzymany został przewieziony do zakładu karnego.

Zobacz także

Policja przypomina, że w przypadkach, gdy podejrzewamy próbę oszustwa, możemy zadzwonić na numer 112 i poprosić o przysłanie funkcjonariuszy, którzy sprawdzą, czy osoba podająca się za urzędnika lub pracownika firmy nie jest oszustem. 

RadioZET.pl/PAP/MP