Zamknij

Skatowali psa, bo zadusił ptactwo. Dwaj bracia zatrzymani

Redakcja
14.11.2018 08:59
Skatowali psa, bo zadusił ptactwo. Dwaj bracia zatrzymani
fot. Pixabay

Do 5 lat więzienia grozi dwóm braciom w wieku 42 i 59 lat, którzy ze szczególnym okrucieństwem uśmiercili psa. Bili zwierzę metalową rurką za to, że zadusiło ptactwo. Pod ich opieką był jeszcze szczeniak.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło niespełna tydzień temu – w czwartek – w jednej ze wsi pod Opolem. Policję o sprawie poinformowały osoby postronne. Na miejsce wysłano policyjny patrol z Niemodlina.

Jak okazało się na miejscu, 42-latek postanowił ukarać swojego psa, bo ten zadusił domowe ptactwo. Kiedy pies uciekł z posesji, mężczyzna złapał go, wciągnął na podwórze i zaczął uderzać metalowym prętem. Kolejne uderzenia zadawał też jego 59-letni brat. Zwierzę nie przeżyło.

Zwłoki psa mężczyźni zawinęli w worek i wyrzucili do kosza na śmieci. Bracia zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem.

Zobacz także

Pod opieką braci znajdował się jeszcze szczeniak, który biegał po podwórku. Zajęło się nim Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Znęcanie się nad zwierzętami – kary

Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do 5 lat. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/opolska policja/JŚ