Zbrodnia w Opolskiem. 27-latka z Ciecierzyna aresztowana

Redakcja
14.12.2018 14:12
Zbrodnia w Opolskiem. 27-latka z Ciecierzyna aresztowana
fot. W.STROZYK/REPORTER/East News

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Kluczborku i aresztował tymczasowo 27-letnią Joannę A. podejrzaną o zabójstwo nowo narodzonej córki. Według doniesień lokalnych mediów kobieta mogła zabić nawet czworo swoich dzieci. Tych informacji śledczy nadal nie potwierdzili.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kobieta trafi do aresztu na trzy miesiące. Wcześniej usłyszała zarzut zabójstwa noworodka, za co grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzana nie przyznała się do winy.

Zobacz także

Do zdarzenia doszło w Ciecierzynie pod Kluczborkiem. Według wstępnych ustaleń śledztwa, dziecko – dziewczynka – urodziło się 30 listopada, po czym zostało włożone do reklamówki. Zmarło prawdopodobnie w wyniku uduszenia.

Policję zaalarmowali pracownicy opieki społecznej zaniepokojeni brakiem noworodka. Zwłoki dziecka znaleziono w środę na terenie posesji, którą zajmowali podejrzana i jej konkubent.

Zobacz także

Jak wynika ze wciąż nieoficjalnych informacji, kobieta mogła dopuścić się podobnych zbrodni już wcześniej. Lokalne media donoszą o nawet czworgu dzieci, których zwłoki znaleziono w miejscu zamieszkania pary.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Prokuratura nie potwierdza tych informacji, ale też im nie zaprzecza.

– Sprawa jest na wstępnym etapie. Możemy mówić o tym, co jest ustalone. Zarzut dotyczy zabójstwa jednego dziecka. Ze względu na dobro śledztwa więcej informacji możemy udzielić po zakończeniu czynności procesowych – mówi prokurator Anita Dąbrowa-Derda.

Jak się okazuje, para ma sześcioletniego syna. Dzieckiem zajmują się służby opiekuńcze.

RadioZET.pl/PAP/JŚ