Rodzinny dramat w Opolskiem. Nie żyje 11-letnia dziewczynka

Redakcja
03.03.2018 12:20
Rodzinny dramat w Opolskiem. Nie żyje 11-letnia dziewczynka
fot. PAP

W Wołczynie (opolskie) 11-letnia dziewczynka zmarła podczas kąpieli. Prawdopodobną przyczyną śmierci nastolatki było zaczadzenie - poinformował oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Masz czujnik czadu w łazience?

Liczba głosów:

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Dziewczynka kąpała się w łazience. Kiedy nie odpowiadała na wezwania dorosłych zaniepokojonych przedłużającą się kąpielą, rodzice weszli do pomieszczenia. Nastolatka była już nieprzytomna. Na miejsce wezwano strażaków i pogotowie.

Pomimo długotrwałej reanimacji, w sobotę nad ranem lekarz stwierdził zgon ratowanej.

Na miejscu ratownicy stwierdzili przekroczone poziomy tlenku węgla zarówno w łazience jak i innych pomieszczeniach. Oficjalną przyczynę śmierci wyjaśni śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratora. 

Zobacz także

Straż pożarna apeluje do właścicieli, by dbali o urządzenia grzewcze i przewody kominowe oraz montowali czujniki ostrzegające przed tlenkiem węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. W układzie oddechowym człowieka wiąże się z hemoglobiną 250 razy szybciej niż tlen, blokując dopływ tlenu do organizmu. Objawami lżejszego zatrucia są ból i zawroty głowy, osłabienie i nudności. Następstwem ostrego zatrucia - przy dużych stężeniach tego gazu - może być nieodwracalne uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego, niewydolność wieńcowa i zawał albo nawet śmierć. 

RadioZET.pl/PAP/DG