Zamknij

Zwolnili go z pracy. Pijany 42-latek "pożyczył" traktor od b. szefa

13.02.2020 14:50
Traktor
fot. Opolska Policja

Policjanci z opolskiego Głogówka zatrzymali obywatela Mołdawii, który kierował traktorem mając prawie trzy promile alkoholu. Jak się okazało mężczyzna „pożyczył” pojazd bez wiedzy właściciela - swojego byłego już pracodawcy - i pojechał nim po alkohol.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż przed godziną 22 na w miejscowości terenie gminy Głogówek (pow. prudnicki, woj. opolskie). Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Informację tę natychmiast przekazał policyjnym patrolom. W momencie kiedy jeden z patroli wyjaśniał okoliczności kradzieży z pokrzywdzonym, drugi namierzył i zatrzymał skradziony pojazd do kontroli.

Zobacz także

Jak się okazało, za kierownicą traktora siedział 42-letni obywatel Mołdawii. Mężczyzna jechał bez włączonych świateł. Szybko też wyszło na jaw, że nie miał prawa jazdy, a w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Tłumaczył policjantom, że tylko "pożyczył" traktor, bo zabrakło mu alkoholu i musiał jakoś dostać się do sklepu.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Co ciekawe, jak podaje tvn24.pl, 42-latek był wcześniej zatrudniony w gospodarstwie w Zawadzie, a jego pracodawcą był właściciel traktora. We wtorek rano zwolnił jednak Mołdawianina i ten najwyraźniej postanowił poprawić sobie humor. 

Zobacz także

Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałe użycie pojazdu. Za takie czyny grozi mu do 5 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

RadioZET.pl/Opolska Policja/tvn24.pl