Zamknij

Burza piaskowa na Opolszczyźnie [WIDEO]

Redakcja
24.08.2018 23:16
Opolskie. Burza piaskowa nad Krapkowicami
fot. Tygodnik Krapkowicki/YouTube

W Krapkowicach w województwie opolskim miało miejsce nietypowe zjawisko. Mieszkańcy zaobserwowali burzę piaskową. W całym regionie, podobnie, jak w innych miejscach w Polsce, przeszedł burzowy front. Na Opolszczyźnie strażacy interweniowano blisko 70 razy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Najpoważniejsze straty burze wyrządziły w powiecie opolskim i oleskim. W Brynicy pod naciskiem ulewnego deszczu i wiatru zarwał się dach budynku mieszkalnego.

Zobacz także

W tej samej miejscowości burza całkowicie zniszczyła budynek gospodarczy. Akcję ratowniczą utrudniały drzewa i konary leżące na drogach dojazdowych.
Wiatr i deszcz uszkodziły także dachy budynków w Łubnianach i Dąbrówce Łubniańskiej. Interweniowano także przy podtopieniach w powiecie oleskim.

Do nietypowego zjawiska doszło w Krapkowicach. Mieszkańcy miasta i przejeżdżający drogą krajową kierowcy byli świadkami burzy piaskowej. Ratownicy nie musieli interweniować.

Jeden ze świadków burzy piaskowej nagrał, jak chmura pyłu przetacza się nad miastem.

Zobacz także

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim (z wyłączeniem powiatów południowo-wschodnich), wielkopolskim (z wyłączeniem powiatów północno-zachodnich), łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim i małopolskim.

Jak informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na Twitterze, wiatr podczas burz może dochodzić do 90 km/h, a opady do 40 mm.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD