Opolskie. Jeździł na podwójnym gazie. Rozbił cztery samochody

03.06.2019 15:47
Opolskie. Jeździł na podwójnym gazie. Rozbił cztery samochody
fot. PAWEL SKRABA/REPORTER

Dwa lata więzienia, wysoka grzywna, dożywotni zakaz prowadzenie pojazdów grozi 55-letniemu mieszkańcowi, który po pijanemu urządził sobie rajd po miejscowości Brzeg. Po drodze staranował cztery auta.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policja z Brzegu zatrzymała pirata drogowego, który minionej nocy szarżował po ulicach tego miasta. Na jego nieszczęście do kolizji doprowadzał jeżdżąc na "podwójnym gazie".

Prowadząc po pijanemu rozbił cztery samochody

biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie. Dyżurny policji w Brzegu dostał zgłoszenie o szarżującym po mieście piracie drogowym. Dzwoniący mówili o toyocie, której kierowca taranuje samochody i odjeżdża w nieznane.

Rajd zakończył się czołowym zderzeniem toyoty z bmw. Pirat drogowy niespodziewanie zjechał na lewy pas drogi. W ocenie służb, które przybyły na miejsce, nie był w stanie utrzymać równowagi ani zdać płynne relacji. 

Zobacz także

- Mężczyzna nie potrafił utrzymać równowagi i bełkotał. Jak wykazało badanie alkomatem, był pijany. W wydychanym przez niego powietrzu stwierdzono ponad 2,5 promila alkoholu - informuje PAP.

Pirat został zabrany na "wytrzeźwiałkę". Gdy doszedł do siebie przedstawiono mu zarzut jazdy pod wpływem alkoholu i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu dwa lata więzienia, spora grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

RadioZET.pl/PAP