Nowy alkohol na rynku. To połączenie spirytusu ze... śmietaną!

Redakcja
18.10.2017 14:31
Nowy alkohol na rynku. To połączenie spirytusu ze... śmietaną!
fot. umwo.opole.pl

Spółdzielnia mleczarska z Olesna na Opolszczyźnie będzie mogła sprzedawać "Śmietankówkę", czyli napój alkoholowy na bazie 30-procentowej śmietanki, zawierający 17 procent alkoholu. Smak likieru jest już dobrze znany uczestnikom regionalnych festynów, targów i innych imprez. 

"Śmietankówka" w 2005 roku wygrała Międzynarodowe Targi Gospodarcze "Kooperacja" w Praszce jako najlepszy produkt lokalny. Od tego czasu zabiegała o pozwolenia na sprzedaż tego regionalnego produktu. 

- To nie jest napój do upicia się, tylko raczej do posmakowania - mówi z rozmowie z polsatnews.pl Wilhelm Beker, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie.

Napój trafił do sprzedaży we wtorek. W ciągu dwóch dni sprzedało się w sumie około 200 butelek. "Śmietankówkę" można kupić tylko w sklepie firmowym Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie. Za butelkę półlitrową trzeba zapłacić 28 zł 50 gr.

Zobacz także

- Nie planujemy sprzedawać "Śmietankówki" w milionach litrów. Ale na pewną znajdą się klienci, którzy będą ją kupować - dodaje prezes Beker.

Napój ma uświetnić 110. rocznicę powstania mleczarni, która istnieje od 1907 roku.

RadioZET.pl/PolsatNews/DG