Zamknij

Na cmentarzu wiewiórki gryzą ludzi. „Natarczywie domagały się pokarmu”

Redakcja
20.12.2018 13:23
Opolskie. Na cmentarzu w Głubczycach wiewiórki gryzą ludzi
fot. Oldiefan/Pixabay (ilustracyjne)

Cmentarz w Głubczycach (woj. opolskie) ostrzega odwiedzających nekropolię przed wiewiórkami, które atakują przechodniów. Do tej pory ujawniono kilka przypadków pogryzień przez te zwierzęta.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podało Radio Opole, na terenie cmentarza przy ul. Wrocławskiej w Głubczycach rozwieszono plakaty ostrzegające przed dokarmianiem wiewiórek.

– Ludzie zaczęli dokarmiać i głaskać te zwierzęta, co nie jest dla nich naturalnym zachowaniem – podkreśliła Katarzyna Lenartowicz, prezes Opolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt, cytowana przez rozgłośnię.

Zobacz także

Podkreśliła, że „przestraszone po prostu zaatakuje”. „Kilka przypadków pogryzienia było. Obserwowaliśmy je, jesteśmy zapewnieni, że nie było w nich oznak wścieklizny. Wiewiórka sama, bez przyczyny nie zaatakuje, tak jak każde inne zwierzę” – dodała.

– Mieliśmy kilka zawiadomień o tym, że wiewiórki natarczywie domagały się pokarmu od odwiedzających nasz cmentarz [...] Wcześniej ludzie je karmili i przyzwyczaili do tego – wskazał Adam Krupa, burmistrz Głubczyc, w rozmowie z portalem opole.naszemiasto.pl. 

Obrońcy zwierzą i władze lokalne ostrzegają, żeby nie podejmować prób kontaktu z wiewiórkami. Dzikie zwierzęta mogą przenosić m.in. wściekliznę. Jeśli już to można je obserwować tylko z daleka.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Opole/opole.naszemiasto.pl/PTD