Zamknij

Pijany kierowca zatrzymany w ostatniej chwili. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę

Redakcja
19.11.2018 15:29
Pijany kierowca zatrzymany w ostatniej chwili. Miał zawieźć dzieci na wycieczkę
fot. Shutterstock

Policjanci z Namysłowa zatrzymali kierowcę autobusu, który, będąc pod wpływem alkoholu, chciał zawieźć dzieci na wycieczkę do Milicza – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Policjantów o rutynową kontrolę stanu technicznego dwóch autobusów, którymi dzieci szkolne miały jechać na wycieczkę, poprosili rodzice uczestników wyjazdu. Funkcjonariusze namysłowskiej drogówki nie ograniczyli się do sprawdzenia stanu opon i przeprowadzili kontrolę trzeźwości kierowców autokarów.

Zobacz także

"Po badaniu kierowcy na urządzeniu pomiarowym okazało się, że jest on nietrzeźwy. Miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. 46-latkowi zabrano prawo jazdy. Teraz grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i wysoka grzywna" – powiedział Paweł Chmielewski z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Zobacz także

Wycieczka musiała poczekać na zmianę kierowcy. Policja przypomina, że przed wyjazdem w trasę, na prośbę opiekunów, rodziców lub organizatorów wyjazdu, może wysłać patrol, który sprawdzi zarówno stan techniczny pojazdu, jak i trzeźwość kierowców.

RadioZET.pl/PAP/BM