Napadł na dziewczynkę na klatce schodowej. Policja publikuje wizerunek [WIDEO]

Redakcja
31.01.2019 09:32
Policja
fot. Opolska Policja

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie) prowadzą postępowanie w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej małoletniej mieszkanki miasta, która została zaatakowana na klatce schodowej. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach sprawcy i publikuje jego wizerunek. 

Do tego zdarzenia doszło 13 grudnia 2018 roku, około godziny 16:00, na jednym z osiedli w mieście. Ktoś na klatce schodowej zaszedł nieletnią dziewczynę od tyłu i zasłonił jej usta ręką. Po paru sekundach napastnik puścił pokrzywdzoną i szybko wybiegł z bloku. O tym zdarzeniu poinformowała nas matka małoletniej.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET

Śledczy ustalili, że napastnikiem był mężczyzna w wieku około 40 lat. Miał 170 cm wzrostu i krótkie, zaczesane na bok, czarne włosy. Najprawdopodobniej zauważył on wcześniej nieletnią i wszedł za nią na klatkę schodową. Kryminalni dotarli do zapisu z kamer monitoringu, gdzie widać podejrzewanego mężczyznę.

„Z uwagi na dobro nieletniej, prokuratura objęła to przestępstwo ściganiem z urzędu. Publikujemy też wizerunek zarejestrowanego kamerami mężczyzny. Osoby, które go rozpoznają, lub mają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, prosimy o telefoniczny kontakt z dyżurnym kędzierzyńsko-kozielskiej Policji pod nr tel. 77 472 46 03 lub 112” – czytamy na stronie opolskiej policji. 

Zobacz także

RadioZET.pl/opolska.policja.gov.pl/Twitter/MP