Autobus z oświetleniem przyklejonym...na taśmę klejącą. Miał wieźć 50 dzieci [FOTO]

Redakcja
28.01.2019 22:36
Prudnik
fot. opolska.policja.gov.pl

Policjanci z Prudnika (woj. opolskie) na prośbę organizatora, przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał zabrać 50 dzieci na zimowy wypoczynek. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy, wymagane dokumenty oraz stan techniczny pojazdu. Niestety, oświetlenie autobusu było w takim stanie, że nie pozwoliło na dalsze kontynuowanie jazdy.

W poniedziałek, tuż przed godz 9, prudniccy policjanci ruchu drogowego na prośbę organizatora, przeprowadzili kontrolę autokaru, który miał zabrać dzieci na zimowy wypoczynek. Pojazdem tym, w ponad 100 km trasę miało jechać pięćdziesięcioro dzieci.

Zobacz także

Funkcjonariusze po sprawdzeniu stanu technicznego zatrzymali dowód rejestracyjny, gdyż stwierdzili, że autokar nie spełnia wymogów technicznych i nie nadaje się do dalszej jazdy. M.in. z powodu oświetlenia, które przyklejone było...taśmą klejącą. Policjanci ponadto sprawdzili trzeźwość kierowcy – tu na szczęście nie było żadnych zastrzeżeń. 

Autokar
fot. Opolska Policja

"Informujemy rodziców i opiekunów dzieci wyruszających na wypoczynek zimowy autokarami o możliwości zgłaszania policjantom, wątpliwości co do stanu technicznego autobusów czy też stanu trzeźwości kierowców. Mając taką informację, policjanci przyjadą i sprawdzą autokar oraz jego kierowcę" - czytamy w komunikacie na stronie opolskiej policji. 

RadioZET.pl/opolska.policja.gov.pl/MP