Zamknij

Napadł na sklep i go okradł. Sterroryzował sprzedawczynię...pistoletem-zabawką [WIDEO]

Redakcja
01.10.2018 11:40
Kradzież
fot. Policja Opolska

Policja zatrzymała 34 letniego Łukasza C., który jest podejrzany o obrabowanie sklepu w Kotorzu Małym. Według wstępnych ustaleń mężczyzna zabawkowym pistoletem sterroryzował sprzedawczynię. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Kotorzu Małym. Po godz. 13.00 do sklepu wszedł mężczyzna w kominiarce z przedmiotem przypominającym broń palną. Zabrał utarg – dwa tysiące złotych i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja ujęła mężczyznę podejrzanego o dokonanie napadu.

- Jest nim Łukasz C., 34-letni mieszkaniec Ozimka. Nie wiemy jeszcze, co oskarżony miał w ręku podczas napadu. Według jego relacji przedmiotem, którym groził sprzedawczyni był zabawkowy pistolet na plastikowe kulki. Wyrzucił go w czasie ucieczki. Trwa weryfikacja wersji podejrzanego. Śledczy przedstawili mu zarzut dokonania rozboju, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - powiedział rzecznik opolskiej prokuratury Stanisław Bar.

Zobacz także

Po przeprowadzeniu dodatkowych czynności śledczych prokuratura w poniedziałek podejmie decyzję w sprawie skierowania do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

RadioZET.pl/PAP/MP