Pijany zabił psa siekierą. Potem zakopał go w ziemi

Redakcja
21.02.2019 15:41
Pies
fot. KPP Namysłów

Zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem usłyszał 60-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego. Śledczy ustalili, że mężczyzna zabił psa siekierą, a następnie martwe zwierzę zakopał za swoim domem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 lutego. W godzinach popołudniowych dyżurny otrzymał informację od mieszkańców miejscowości pod Namysłowem, o głośnym pisku i skowycie psa na jednej z posesji. Na miejsce został skierowany patrol.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Pod wskazanym adresem policjanci ustalili, że kilkadziesiąt minut wcześniej, 60-letni mężczyzna zabił swojego psa poprzez zadanie mu kilku uderzeń siekierą. W pobliżu domu funkcjonariusze odnaleźli siekierę a w ogrodzie zakopane zwierzę. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania miał blisko 2 i pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz także

Gdy wytrzeźwiał, śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania 60-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

RadioZET.pl/KPP Namysłów/MP