Policjanci zauważyli kłęby dymu. 58-latka zawdzięcza im życie

Redakcja
20.05.2018 16:51
Policjanci zauważyli kłęby dymu. 58-latka zawdzięcza im życie
fot. Flickr.com

Funkcjonariusze z zadymionego mieszkania wynieśli półprzytomną kobietę i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Policjanci, aby dostać się do potrzebującej, zmuszeni byli dwukrotnie wyważać drzwi. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji nie doszło do tragedii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W czwartek, 17 maja br., po godzinie 11:00 prudniccy kryminalni przejeżdżający przez centrum miasta zauważyli kłęby szarego dymu wydobywające się z okna kamienicy. Funkcjonariusze obawiając się, że życie osób przebywających w środku może być poważnie zagrożone, postanowili działać jeszcze przed przyjazdem strażaków - informuje KWP w Opolu

Policjanci chcąc dostać się do wnętrza kamienicy, musieli wyważyć drzwi wejściowe. Wewnątrz okazało się, że dym wydobywa się z mieszkania znajdującego się na 3 piętrze.

Zobacz także

W mocno zadymionym mieszkaniu znaleziono leżącą na wersalce kobietę. Półprzytomną 58-latkę policjanci wynieśli na zewnątrz i udzielili jej pomocy. Następnie ugasili źródło zadymienia - palący się garnek pozostawiony na kuchence gazowej.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów najprawdopodobniej nie doszło do tragedii.

RadioZET.pl/KWP w Opolu/DG