Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Samochód dostawczy potrącił 4-miesięcznego chłopczyka

21.12.2018 11:57
xxx wiadomosci

Na jednym z osiedli w Krapkowicach (woj. opolskie) kierowca samochodu dostawczego podczas cofania potrącił starszą kobietę i 4-miesięczne niemowlę. Dziecko zostało ranne m.in. w głowę. Do szpitala na sygnale chłopczyka zawieźli policjanci. 

Opolskie. Samochód dostawczy potrącił 4-miesięcznego chłopczyka w Krapkowicach fot. Kwangmoozaa/Shutterstock (ilustracyjne)

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak podała opolska policja, do dramatycznego zdarzenia doszło 19 grudnia tuż po godzinie 15. Kierowca samochodu dostawczego, na jednym z krapkowickich osiedli, podczas cofania potrącił starszą kobietę z 4-miesięcznym dzieckiem. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i policyjny patrol.

Dwie funkcjonariuszki – sierż. sztab. Joanna Jesse i st. post. Dominika Hankus – razem z matką niemowlaka przewiozły radiowozem na sygnałach chłopczyka z urazem twarzy do szpitala w Krapkowicach. Ostatecznie dziecko trafił pod opiekę lekarzy z Opola.

Jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Antoś spędzi święta w domu.

Sprawcą potrącenia okazał się 29-letniego mieszkańca Nysy. Kierujący dostawczym fiatem stracił swoje prawo jazdy. Policjanci z Krapkowic zajmują się wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

RadioZET.pl/Policja/PTD

Oceń