Zamknij

Tragedia w domu pomocy społecznej. 83-latka wypadła z okna

05.09.2019 17:06
Policja
fot. Shutterstock

Z okna na pierwszym piętrze Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich wypadła 83-letnia pensjonariuszka. Nie wiadomo, jakie były dokładne przyczyny śmierci, będą je teraz wyjaśniać policja oraz prokuratura. 

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem w Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich. Według wstępnych ustaleń policji mieszkająca od kilku tygodni w ośrodku 83-letnia kobieta przy pomocy podestu weszła na parapet okna łazienki na pierwszym piętrze i wypadła na zewnątrz. Jak poinformowała Paulina Porada z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich, ranną kobietę przewieziono do szpitala, lecz niestety, nie udało jej się uratować. 

Zobacz także

Jak informuje "Nowa Trybuna Opolska", 83-latka pochodząca z jednej z okolicznych wsi przebywała w placówce od trzech tygodni. Mogła się po niej samodzielnie poruszać, jako że nie była osobą ubezwłasnowolnioną. 

Przedstawiciele DPS są zszokowani. - Pensjonariusze, w pierwszych dniach pobytu na terenie domu, zawsze obejmowani są dodatkową opieką - wyjaśnia w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską" Jolanta Osuch, dyrektor DPS-u. - Tak było też w tym przypadku. Przydzieliliśmy pani pokój, który znajduje się przy dyżurce pielęgniarskiej. Była stale przez nas doglądana - dodaje. 

Zobacz także

Dziennikarze pytali również, dlaczego w oknach ośrodka nie ma krat zabezpieczających przed tego typu wypadkami. - Kraty są w więzieniu, a to jest dom - odpowiada Jolanta Osuch.

RadioZET.pl/PAP/nto.pl