Zamknij

Spalone zwłoki w samochodzie. To zaginione małżeństwo z Chin

Redakcja
13.05.2019 19:14
Spalone zwłoki w samochodzie. To zaginione małżeństwo z Chin
fot. ADAM GUZ/REPORTER/East News

Jak wynika z najnowszych informacji podanych przez opolską prokuraturę, spalone ciała znalezione w środę w lesie, w Krzywej Górze obok Namysłowa to prawdopodobnie zaginione małżeństwo obywateli Chin. Kobieta i mężczyzna znajdowali się w spalonym samochodzie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Jak poinformowała „Nowa Trybuna Opolska”, w środę przed godziną 15.00 straż pożarna z Namysłowa w województwie opolskim gasiła pożar lasy w Krzywej Górze. Strażacy otrzymali zgłoszenie od pracownika wieży obserwacyjnej.

Zobacz także

Jako pierwsze na miejsce zgłoszenia dotarł leśniczy, później straż pożarna, policja i prokurator. Okazało się, że płomienie rozeszły się od pożaru samochodu, w którym znaleziono zwęglone zwłoki dwóch osób. Niezbędne okazało się przeprowadzenie badań DNA, w celu ustalenia tożsamości zmarłych.

Samochód zarejestrowany był na obywatela Chin

Jak informuje w poniedziałek między innymi TVP Info, policjanci połączyli zdarzenie ze zgłoszonym kilka dni wcześniej zaginięciem małżeństwa, pochodzącego z Chin. Prowadzili oni sklep w Prudniku – miejscowości, oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od miejsce pożar.

Zobacz także

Prokuratura podała dziś pierwsze informacje na podstawie wyników wykonanej sekcji zwłok. Jak stwierdził w rozmowie z TVP Info rzecznik prasowy opolskiej Prokuratury Okręgowej Stanisław Bar, nadal nie jest znana bezpośrednia przyczyna zgonu.

Zobacz także

- Wiemy już, że byli to kobieta i mężczyzna. Pobrano próbki do dalszych badań, m.in. toksykologicznych i DNA. Z opinii biegłych pożarnictwa wynika, że źródło ognia było w kabinie samochodu. Ze względu na fakt, że pojazd był zarejestrowany na zaginionego obywatela Chin, nie możemy wykluczyć, że osoby znalezione w samochodzie to właśnie zaginieni.– podsumował rzecznik dla TVP Info. Dodał również, że śledczy prowadzą postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Pod uwagę będą jednak brane wszystkie możliwe wersje tej tragedii.

RadioZET/TVP Info