Zamknij

Potrzebował pieniędzy na alkohol. Wnuczek zamienił życie dziadka w piekło

Redakcja
19.08.2018 11:39
Potrzebował pieniędzy na alkohol. Wnuczek zamienił życie dziadka w piekło
fot. Shutterstock

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 27-latek z gminy Józefów nad Wisłą. Mężczyzna został zatrzymany przez opolskich policjantów po tym, jak przy użyciu noża dokonał rozboju na swoim 89-letnim dziadku, z którym mieszkał. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Kilka dni temu dyżurny opolskiej komendy otrzymał niepokojące sygnały od rodziny 89-latka. Z ich ustaleń wynikało, że senior mieszka wspólnie ze swoim 27-letnim wnuczkiem, który nadużywa alkoholu. Młody mężczyzna wykorzystując wiek i stan zdrowia dziadka, miał się nad nim znęcać zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Starszy mężczyzna w żaden sposób nie potrafił się sam obronić przed atakami agresji wnuczka. Okazało się, że 27-latek w celu uzyskania pieniędzy na alkohol, dwukrotnie przy użyciu noża, dokonał rozboju na swoim dziadku.

Wnuczek znęcał się nad 89-letnim dziadkiem

Po otrzymanym sygnale, sprawą zajęli się opolscy mundurowi. W czwartek 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania dwóch rozbojów oraz znęcania się nad dziadkiem.

Zobacz także

Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

RadioZET.pl/DG