Zamknij

Opolskie. Złodzieje ukradli gołębie warte 400 tysięcy złotych

Redakcja
10.10.2018 23:12
Opolskie. Złodzieje ukradli gołębie warte 400 tysięcy złotych
fot. Ruth Swan/Shutterstock

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 68 gołębi w Prudniku (woj. opolskie). Wartość ptaków to ponad 400 tysięcy złotych. Pracę śledczym utrudniał fakt, że złodzieje nie zostawiali żadnych śladów.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do przestępstwa doszło na początku roku w Prudniku, gdzie mieściła się hodowla rodowodowych gołębi pocztowych. Ich właściciel wyjechał na kilka dni za granicę. Kiedy wrócił, zorientował się, że ktoś włamał się do gołębnika i ukradł ptaki o wartości przekraczającej czterysta tysięcy złotych.

Złodzieje nie zostawili śladów. Aby ustalić ich tożsamość, policja użyła najnowszych narzędzi kryminalistycznych, m.in. badała logowania telefonów komórkowych w okolicy miejsca przestępstwa.

Zobacz także

Po kilkumiesięcznym śledztwie wytypowano dwóch podejrzanych o dokonanie kradzieży. Jednego z nich zatrzymano w woj. małopolskim. U mężczyzny znaleziono część ukradzionych gołębi.

Drugi podejrzewany został zatrzymany pod Opolem. Próbował uciekać. Udało się go zatrzymać po oddaniu strzału ostrzegawczego przez jednego z funkcjonariuszy.

Okazało się, że był poszukiwany przez sąd, ponieważ nie wrócił z przepustki do więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże. Zdaniem śledczych sprawa ma charakter rozwojowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD