Koszmarne opóźnienia na kolei w czasie wakacji. Najgorzej na trasie Warszawa-Poznań

Redakcja
31.05.2017 17:46
Koszmarne opóźnienia na kolei w czasie wakacji. Najgorzej na trasie Warszawa-Poznań
fot. Wikipedia

Zła wiadomość dla tych, którzy planują w wakacje przemieszczać się po Polsce pociągami. Rozpoczynają się remonty głównych tras, co znacznie wydłuży czas podróży. Najwięcej kontrowersji budzi remont na trasie z Warszawy do Poznania, gdzie utrudnienia potrwają - planowo - nawet trzy lata.

Przejazd z Warszawy do Krakowa wydłuży się o 70-100 minut. Ze stolicy do Poznania o 60-70 minut, a do Lublina o 30-40 minut. Jak podaje portal Fly4free, już 11 czerwca zostanie zablokowany 100-kilometrowy odcinek między Lublinem a Pilawą, przez co do końca 2018 roku pociągi będą jeździły okrężną drogą. Jest jednak pozytywna strona tej sprawy. Gdy remont się zakończy, z Warszawy do Lublina czas przejazdu wyniesie 90 minut (o 50 szybciej niż obecnie).

Dramat pasażerów

Jeszcze dłuższe opóźnienia czekają pasażerów jeżdżących między Warszawą a Krakowem. Tam podróż zajmie dłużej o 70-100 minut. Gdy remont torów i infrastruktury się zakończy, czas przejazdu zmniejszy się o 30-40 minut.

Najgorzej na trasie Warszawa-Poznań

Więcej kontrowersji budzi remont na trasie między Warszawą a Poznaniem. Tu prace na torach potrwają aż trzy lata, a gdy się zakończy czas przejazdu zmniejszy się zaledwie o kilka minut. Zanim to nastąpi pasażerów czeka podróż dłuższa o 60-70 min niż obecnie.

Szansa dla PLL LOT

Władze PKP Intercity obawiają się, że z powodu utrudnień stracą część pasażerów. Fakt ten już teraz starają się wykorzystać Polskie Linie Lotnicze LOT, które zwiększają częstotliwość lotów między stolicą Wielkopolski a Warszawą.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl/strz