Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Opozycja nie pozostawia złudzeń. Mariusz Błaszczak do dymisji

11.02.2017 14:38
xxx wiadomosci

Minister Mariusz Błaszczak powinien podać się do dymisji, a sprawę wypadku rządowej limuzyny z premier Beatą Szydło powinna wyjaśnić Najwyższa Izba Kontroli. Tak mówią politycy Platformy Obywatelskiej.

Neumann fot. East News

Zdaniem polityków opozycji to szef resortu spraw wewnętrznych jest osobiście odpowiedzialny za ostatnie zmiany w personalne w Biurze Ochrony Rządu.

- Mariusz Błaszczak rozmontował BOR, zwalniając fachowców, którzy do tej pory strzegli bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie. Jest on indywidualnie odpowiedzialny za to co dzieje się z ochroną najważniejszych osób w państwie - mówi Sławomir Neumann z PO i dodaje, że to już trzeci wypadek w tym roku z udziałem najważniejszych osób w państwie.

Zagłosuj

Czy Mariusz Błaszczak powinien ustąpić z funkcji ministra spraw wewnętrznych?

Platforma wystąpi o zwołanie w trybie pilnym wspólnych komisji spraw wewnętrznych i administracji oraz komisji obrony narodowej  do wyjaśnienia ostatnich wypadków. Poza tym PO chce wystąpić do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie przestrzegania procedur i zmian personalnym w Biurze Ochrony Rządu.

Politycy PO mówią o nierównym traktowaniu wypadków rządowych aut: śledztwo w sprawie pękniętej opony Prezydenta Dudy na autostradzie trwa od roku, a sprawa wypadku limuzyny z premier Szydło ma być rozwiązana już po kilku godzinach.

RadioZET.pl/DG

Oceń