Zamknij

Opozycja nie pozostawia złudzeń. Mariusz Błaszczak do dymisji

Redakcja
11.02.2017 14:38
Neumann
fot. East News

Minister Mariusz Błaszczak powinien podać się do dymisji, a sprawę wypadku rządowej limuzyny z premier Beatą Szydło powinna wyjaśnić Najwyższa Izba Kontroli. Tak mówią politycy Platformy Obywatelskiej.

Zdaniem polityków opozycji to szef resortu spraw wewnętrznych jest osobiście odpowiedzialny za ostatnie zmiany w personalne w Biurze Ochrony Rządu.

- Mariusz Błaszczak rozmontował BOR, zwalniając fachowców, którzy do tej pory strzegli bezpieczeństwa najważniejszych osób w państwie. Jest on indywidualnie odpowiedzialny za to co dzieje się z ochroną najważniejszych osób w państwie - mówi Sławomir Neumann z PO i dodaje, że to już trzeci wypadek w tym roku z udziałem najważniejszych osób w państwie.

Zagłosuj

Czy Mariusz Błaszczak powinien ustąpić z funkcji ministra spraw wewnętrznych?

Liczba głosów:

Platforma wystąpi o zwołanie w trybie pilnym wspólnych komisji spraw wewnętrznych i administracji oraz komisji obrony narodowej  do wyjaśnienia ostatnich wypadków. Poza tym PO chce wystąpić do Najwyższej Izby Kontroli o sprawdzenie przestrzegania procedur i zmian personalnym w Biurze Ochrony Rządu.

Politycy PO mówią o nierównym traktowaniu wypadków rządowych aut: śledztwo w sprawie pękniętej opony Prezydenta Dudy na autostradzie trwa od roku, a sprawa wypadku limuzyny z premier Szydło ma być rozwiązana już po kilku godzinach.

RadioZET.pl/DG