Zamknij

Politycy opozycji podpisali pakt solidarnościowy na rzecz osób niepełnosprawnych

Redakcja
25.05.2018 10:53
Politycy opozycji podpisali pakt solidarnościowy na rzecz osób niepełnosprawnych
fot. PAP

Politycy partii opozycyjnych podpisali w piątek „pakt solidarnościowy”, który jest zobowiązaniem do spełnienia czterech postulatów na rzecz osób niepełnosprawnych. — To jest ogromne zobowiązanie nas wszystkich — podkreślał lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Postulaty te to: dodatek rehabilitacyjny, reforma systemu orzecznictwa, wsparcie w dostępności do urzędów i miejsc pracy oraz wykonanie wyroku TK ws. „realizacji karty praw osób z niepełnosprawnościami”.

Zobacz także

W piątkowej konferencji prasowej przed Sejmem uczestniczyli, poza liderem ludowców, Michał Szczerba z PO, Monika Rosa z Nowoczesnej, Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15, Jacek Protasiewicz z klubu PSL-UED, a także posłanka niezrzeszona Joanna Scheuring-Wielgus, szef SLD Włodzimierz Czarzasty oraz Marcelina Zawisza i Julia Zimmermann z Partii Razem.

Lider ludowców podkreślił, że trwający w Sejmie od 18 kwietnia protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów uświadomił wielu osobom, jak ważne jest wspólnotowe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami.

— Dziś wspólnie, pomimo różnic, stajemy razem i będziemy podpisywać pakt solidarnościowy. To jest ogromne zobowiązanie nas wszystkich, naszych partii politycznych, że po kolejnych wyborach spełnimy cztery postulaty — powiedział Kosiniak-Kamysz. — Niezależnie jaką rolę będziemy pełnić w nowym parlamencie, wszyscy będziemy współdziałać na rzecz wprowadzenia paktu solidarnościowego — dodał.

Szef PSL podkreślił, że pakt jest wspólnym zobowiązaniem polityków partii opozycyjnych, ponieważ — jak dodał — obecny rząd „nie dał rady przez wiele tygodni tego protestu — nie doszedł do porozumienia”.

RadioZET.pl/PAP/KM