Zamknij

Orban w TVP: Polska jest poważnym krajem, premier Morawiecki ma autorytet

Redakcja
03.01.2018 20:50
Orban w TVP: Polska jest poważnym krajem, premier Morawiecki ma autorytet
fot. PAP

Polska jest poważnym krajem, premier Mateusz Morawiecki ma autorytet, a za odnoszącą sukcesy polską gospodarką stoi zawsze osoba więc sukcesy polskiej gospodarki są też sukcesami polskiego premiera - powiedział premier Węgier Viktor Orban.

- Na podstawach narodowych i chrześcijańskich można nie tylko się rozwijać, ale budować kraje osiągające sukcesy. Polska i Węgry osiągają sukcesy dlatego, że budują na korzeniach chrześcijańskich i narodowych (...) Jesteśmy w końcu krajami osiągającymi największe sukcesy w Europie - powiedział Orban w TVP Info.

Jak mówił, "są kraje w Zachodniej Europie, które uważają, że ludzkość Zachodu przeszła na nowy etap rozwoju i że Europa powinna w tej chwili przejść lub też przeszła do epoki post-chrześcijańskiej i post-narodowej".

- Z drugiej strony jesteśmy tutaj my, Węgrzy i sądzę, że Polacy też, że nie chcemy żyć w świecie post-chrześcijańskim i post-narodowym. Nas Węgrów, Polaków, i inne narody Europy Środkowo-Europejskiej utrzymała kultura chrześcijańska i jeśli z niej zrezygnujemy, to wspólnota węgierska zniknie. Dlatego trzymamy się kultury chrześcijańskiej i nasze tożsamości - powiedział Orban.

RadioZET.pl/pap/maal