Ordynator z Poznania skazany. Brał łapówki i przyśpieszał zabiegi

Redakcja
10.09.2018 17:25
Lekarz oskarżony o branie łapówek
fot. Arkadiusz Ziółek/East News Polska

Jak dowiedziało się Radio Zet, ordynator Kliniki Ortopedii i Traumatologii Szpitala imienia Degi w Poznaniu , Jacek K. w poniedziałek usłyszał wyrok. Lekarz został zatrzymany przez policjantów w zeszłym roku, kiedy na jaw wyszły jego praktyki korupcyjne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 150 tysięcy złotych grzywny oraz pięcioletni zakaz sprawowania funkcji kierowniczych – taką karę zasądził wymiar sprawiedliwości Jackowi K., odpowiedzialnymi za pobieranie łapówek od pacjentów poznańskiej kliniki. Ordynator w zamian za otrzymane pieniądze przyśpieszał terminy operacji.

Zobacz także

Ponadto, musi zapłacić również 30 tysięcy złotych kosztów sądowych. Sąd orzekł też przepadek ponad 80 tysięcy złotych, które lekarz przyjął w postaci łapówek.

Karę uzgodnił z prokuratorem

- Oskarżony stawianych mu zarzutów nie kwestionował, przyznał się do niech, wyraził skruchę w związku z powyższym skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze – powiedział w rozmowie z reporterką Radia Zet, Danutą Woźnicką sędzia Daniel Jurkiewicz z Sądu Rejonowego w Poznaniu. Jak dodał, rozprawa w sprawie Jacka K. nie odbyła się „gdyż wcześniej oskarżony uzgodnił wymiar kary z prokuratorem”.

Zobacz także

Brał łapówki

Profesor Jacek, ordynator Kliniki Ortopedii i Traumatologii Szpitala imienia Degi w Poznaniu przyznał się do wzięcia łapówek łącznie od dziewięciu osób. Postawione mu zarzuty dotyczą dokładnie okresu od czerwca do października 2016 roku.

Lekarz przyjął od pacjentów kwotę w wysokości 20 tysięcy złotych.

RadioZET/gloswielkopolski.pl/JZ

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku