Zamknij

Przedwyborcze orędzie prezydenta."Postarajmy się, aby padł rekord"

10.10.2019 20:00
Przedwyborcze orędzie prezydenta."Postarajmy się, aby padł rekord"
fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

W czwartek o godzinie 20.00 prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. - Zachęcam do skorzystania z najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach. Udowodnijmy, jak bardzo cenimy demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny - zaapelował prezydent.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W niedzielę odbędą się wybory parlamentarne 2019. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

Zobacz także

Łącznie o mandat posła ubiegać się będzie 5112 kandydatów. O jeden mandat powalczy średnio 11 kandydatów.

Zobacz także

W wyborach do Senatu zarejestrowano 278 kandydatów. Średnio o jeden mandat powalczy 3 kandydatów.

"Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord"

Prezydent przypominał w telewizyjnym wystąpieniu, że w maju prosił Polaków o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel - powiedział Duda.

Zobacz także

- Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali państwo ze swojego najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny - apelował prezydent.

-Panie i panowie. Drodzy rodacy. Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu, pamiętajmy, Polska jest jedna, nasza, wspólna - podkreślił.

 "Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce"

Prezydent wskazywał, że przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje, a kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich. - W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu - wybory bardzo ważne, dotykające kluczowych dziedzin naszego życia, decydujące o sprawach dla nas najważniejszych – mówił.

Zobacz także

Prezydent mówił też, że podczas swoich licznych spotkań z Polakami często słyszy, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. - Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej ojczyzny, by budować jej pomyślną przyszłość - podkreślił.

- Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce: o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości - powiedział Duda.

RadioZET.pl/PAP