Zamknij

Orkan Fryderyka przeszedł przez Polskę. Morawiecki odebrał meldunki

Redakcja
19.01.2018 09:20
Orkan Fryderyka przeszedł przez Polskę. Morawiecki odebrał meldunki
fot. PAP

Po godzinie 8.00 rozpoczęła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka.

W piątek rano szef rządu na Twitterze podziękował „wszystkim, którzy pracowali i pomagali tej nocy” i zapowiedział na godz. 8 naradę z komendantem głównym PSP Leszkiem Suskim, komendantem policji Jarosławem Szymczykiem oraz wojewodami. Obecni są też m.in. szef KPRM Michal Dworczyk i wiceminister SWiA Paweł Szefernaker.

„Priorytet - jak najszybsza pomoc poszkodowanym” - napisał premier.

Podkreślił, że wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim na bieżąco monitorują sytuację w kraju w związku z orkanem Fryderyka.

Zobacz także

Silny wiatr i obfite opady śniegu spowodowały liczne awarie prądu w całym kraju. Jak podawało w czwartek wieczorem MSWiA i RCB, elektryczności nie miało 54,3 tys. odbiorców (najwięcej w woj. wielkopolskim - 24,5 tys., zachodniopomorskim - 9,5 tys., łódzkim - 8,5 tys.).

Trudne warunki atmosferyczne powodowały także opóźnienia, przekierowania i odwołania rejsów z większości lotnisk. Utrudnienia odnotowano na lotniskach w Warszawie, Modlinie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie.

Pogoda na piątek 19 stycznia

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotny śnieg, na południowym zachodzie także deszcz ze śniegiem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północnym wschodzie miejscami 5 cm do 10 cm. Miejscami zawieje śnieżne, w których widzialność może spadać lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna  przeważnie od 0 st.C do 2 st.C, od 1 st.C do 4 st.C na Śląsku.

Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni, jedynie na północy kraju północno-zachodni i północny. Na południowym wschodzie początkowo porywy wiatru do 80 km/h, a w Karpatach do 100 km/h. Wiatr stopniowo słabnący.

RadioZET.pl/PAP/DG