Konar spadł wprost na samochód. Druga ofiara orkanu Grzegorz

Redakcja
29.10.2017 12:34
Konar spadł wprost na samochód. Druga ofiara orkanu Grzegorz
fot. sxc.hu

Jest druga ofiara śmiertelna po nocnych wichurach w województwie opolskim - poinformował w niedzielę PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Jak dodał, do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Dobrzań Wielki.

Jak poinformował PAP oficer dyżurny KW PSP w Opolu, na osobowego volkswagena spadł konar kasztanowca, który przygniótł kierowcę - zginął na miejscu. Pasażer w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Orkan Grzegorz nad Polską. Wszystkie informacje na bieżąco na RadioZET.pl

Do godziny 9 rano strażacy przyjęli już ponad dwieście zgłoszeń o szkodach wyrządzonych przez wichurę. Wiatr uszkodził 16 budynków mieszkalnych i 14 gospodarczych. Straty ponieśli właściciele siedmiu zaparkowanych samochodów. W wielu miejscach województwa nie ma prądu. Według informacji strażaków, liczba zgłoszeń i interwencji rośnie z godziny na godzinę.

Zobacz także

Ze względu na dużą liczbę połączeń czas oczekiwania na kontakt z konsultantem pogotowia energetycznego przekracza pół godziny. Wiatr uszkodził linie energetyczne w rejonie Opola, Brzegu i Nysy. Przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej są odczuwalne w części mieszkań stolicy regionu. 

RadioZET.pl/PAP/DG