RCB: po wichurach 142 tys. odbiorców nadal bez prądu

Redakcja
07.10.2017 09:23
RCB: po wichurach 142 tys. odbiorców nadal bez prądu
fot. PAP

142 tysięcy odbiorców jest nadal pozbawionych prądu po wichurach, które przeszły nad Polską - wynika z najnowszych danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Służby energetyczne cały czas usuwają skutki silnego wiatru i przywracają zasilanie.

Zobacz także

Według informacji RCB z godz. 6.30 rano w sobotę bez prądu w całym kraju pozostaje 142 tys. odbiorców. Najtrudniejsza sytuacja jest w trzech województwach: lubuskim - 54 tys., łódzkim - 41 tys. i wielkopolskim - 28 tys.

W piątek wieczorem resort energii poinformował PAP, że wznowiono dostawy energii elektrycznej do ponad 1 mln 175 tys. odbiorców. Pomimo ogromnej skali zniszczeń - jak wskazano - dzięki skutecznemu i szybkiemu działaniu pracowników służb eksploatacyjnych operatorów systemów, dostawy energii zostały przywrócone w mniej niż 24 godziny do większości odbiorców.

Po piątkowej wideokonferencji z wojewodami i komendantami wojewódzkimi PSP szef MSWiA Mariusz Błaszczak zwrócił uwagę, że straż pożarna pomagała szpitalom, które zostały odcięte od energii, podłączając je do agregatów; takiej pomocy udzielano także na posesjach prywatnych, np. w domach, w których mieszkają osoby podłączone do respiratorów.

RadioZET.pl/PAP/DG