Zamknij

Nowość na stacjach Orlen. Kto skorzysta?

Redakcja
17.01.2018 15:08
Nowość na stacjach Orlen. Kto skorzysta?

PKN Orlen rozpoczyna pilotażowy projekt instalowania szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych na swych stacjach paliw. Inwestycja realizowana będzie w latach 2018-19, a pierwsze punkty zostaną uruchomione jeszcze w tym roku - zapowiedział płocki koncern.

Zagłosuj

Czy tankujesz na stacjach Orlen?

Liczba głosów:

PKN Orlen podał, że w związku z planem uruchomienia punktów ładowania ogłoszono postępowanie zakupowe RFP na 23 ładowarki o mocy 50 kW i 100 kW. „Jeszcze w 2018 r. kierowcy będą mieli możliwość naładowania aut elektrycznych na wybranych stacjach zlokalizowanych przy trasach tranzytowych w Polsce.” - podkreśliła spółka.

Według PKN Orlen „planowane punkty ładowania będą obsługiwać wszystkie typy pojazdów elektrycznych oferowane na rynku europejskim”. „Wszystkie punkty zostaną wyposażone w dwa złącza do ładowania pojazdu prądem stałym, z wtyczką CHAdeMO oraz CCS, a także w złącze Typ 2 do ładowania pojazdu prądem przemiennym.” - zapowiedział płocki koncern.

Wyjaśnił jednocześnie, że „stacja szybkiego ładowania o mocy 50 kW po stronie prądu stałego pozwala na naładowanie akumulatorów pojazdu elektrycznego z poziomu 20 do 80 proc. pojemności w ok. 20-30 minut”.

PKN Orlen zaznaczył, że konkretne lokalizacje punktów ładowania, które planuje uruchomić spółka, „zostaną podane w dalszej części postępowania zakupowego”. „Oprócz lokalizacji tranzytowych ładowarki pojawią się również pod siedzibami firmy w Płocku i Warszawie” - przyznał płocki koncern.

Zobacz także

„Inwestycja w elektromobilność w Polsce, wpisująca się w strategiczne plany rozwojowe naszej gospodarki, pozwoli nam znacząco poszerzyć know-how zdobyte między innymi na zagranicznych rynkach. Będzie również ważnym bodźcem rozwojowym dla całego rynku paliw alternatywnych w naszym kraju. Chcemy by w 2019 r. kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi, korzystając z naszych punktów ładowania” – powiedział prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński cytowany w środowym komunikacie spółki.

RadioZET.pl/PAP/DG