Zamknij

Orzesze. Pożar domu jednorodzinnego. Strażacy znaleźli zwłoki trzech osób

02.08.2021 07:28
Straż Pożarna
fot. ilustracyjne. MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

W pożarze domu jednorodzinnego w Orzeszu na Śląsku zginęły trzy osoby. Część mieszkańców ewakuowała się przed przyjazdem straży pożarnej.

Pożar domu jednorodzinnego w Orzeszu pod Mikołowem wybuchł w poniedziałek krótko przed piątą rano. Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek stał już w płomieniach. Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska przekazała, że pięć osób ewakuowało się z domu przed przyjazdem straży pożarnej.

Orzesze. Trzy osoby zginęły w pożarze domu jednorodzinnego

Straż pożarna w zgliszczach spalonego domu jednorodzinnego odnalazła zwłoki trzech osób. Ofiary porannego pożaru to dwie kobiety w wieku 50 i 70 lat oraz 43-letni mężczyzna.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane. Wyjaśni je policyjne dochodzenie, prowadzone pod nadzorem prokuratury. Powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu nadal pracują także strażacy, którzy zabezpieczają pogorzelisko. 

- Sytuacja pożarowa została już opanowana - dodała mł. bryg. Aneta Gołębiowska. W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów strażackich.

RadioZET.pl/PAP/Marek Błoński