Zamknij

Wielki pożar w hucie szkła. Ewakuowano 19 osób. Jedna jest ranna

20.09.2020 11:03
pożar w hucie szkła na śląsku
fot. Shutterstock

Jedna osoba została niegroźnie poszkodowana w wyniku pożaru, do którego doszło minionej nocy w hucie szkła w Orzeszu w powiecie mikołowskim (Śląskie) – podały w niedzielę służby kryzysowe wojewody śląskiego. Z zakładu ewakuowano 19 osób, akcja strażaków zakończyła się nad ranem.

Pożar w hucie szkła w Orzeszu. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało, że ok. 2 w nocy w hucie przy ul. Gliwickiej doszło do pożaru wanny z tłuczeniem przy automacie szklarskim.

"Ewakuowano 19 osób, jedna osoba poszkodowana bez konieczności hospitalizacji. O godz. 4.03 sytuacja została opanowana, a o godz. 5.12 zakończono działania" – podało WCZK.

Pożar w hucie szkła w Orzeszu. Jedna osoba ranna. Ewakuowano 19 osób

Rzecznik komendy PSP w Mikołowie kapitan Jakub Gendarz doprecyzował w rozmowie z PAP, że zapalił się olej hydrauliczny w tacy przy jednej z linii do produkcji butelek. Kiedy na miejsce przyjechali strażacy, nie było już otwartego ognia - ich zadaniem było schładzanie szkła.

Zobacz także

Pracownicy samodzielnie opuścili halę produkcyjną jeszcze przed przyjazdem jednostek straży. "Nie był to duży pożar, ale straty materialne są znaczne" - ocenił rzecznik. W akcji brało udział sześć zastępów PSP i OSP.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP