Zamknij

Tragedia na przejeździe kolejowym. 77-letnia rowerzystka wpadła pod koła pociągu

17.06.2021 13:11
Wypadek
fot. KPP Mikołów

77-letnia kobieta zginęła w czwartek na przejeździe drogowo-kolejowym w Orzeszu w powiecie mikołowskim (woj. śląskie). W jadącą na rowerze seniorkę uderzył pociąg relacji Warszawa-Praga. Zarówno ruch kolejowy, jak i drogowy w tym miejscu został wstrzymany.

Wypadek - jak informuje w rozmowie z Polską Agencją Prasową mł. asp. Ewa Sikora z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie - miał miejsce rano na przejeździe przy ul. Powstańców w Orzeszu-Jaśkowicach (woj. śląskie). 

Orzesze-Jaśkowice. 77-letnia rowerzystka śmiertelnie potrącona przez pociąg

- Pociąg Intercity relacji Warszawa-Praga śmiertelnie potrącił 77-letnią mieszkankę Orzesza. Kobieta przejeżdżała na rowerze przez oznakowany, ale niestrzeżony przejazd. Zginęła na miejscu. Maszynista pociągu był trzeźwy - relacjonowała policjantka.

Jak dodała, na miejscu wraz z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcję zwłok kobiety. Po wypadku w dalszym ciągu wstrzymany jest zarówno ruch samochodów na ul. Powstańców, jak i ruch kolejowy w tym miejscu. Pasażerowie pociągu przesiedli się do autokaru podstawionego przez przewoźnika.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP