71-latek zjedzony przez świnie, które hodował. Makabra na Dolnym Śląsku

14.01.2020 14:36
świnie
fot. Shutterstock

Fragmenty szkieletu 71-letniego mężczyzny zostały znalezione na jednej z posesji w miejscowości Osiek na Dolnym Śląsku. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

71-latek wynajmował mieszkanie na jednej z posesji w Osieku. Hodował tam świnie - jak się później okazało - były to krzyżówki świni hodowlanej i dzika. Hodowla składał się z dwóch dużych osobników oraz kilkunastu prosiąt – powiedziała w poniedziałek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Zobacz także

Starszy mężczyzna ostatni raz był widziany 31 grudnia, a fragmenty jego szkieletu znalazł właściciel posesji 8 stycznia. "Prokurator zlecił sekcję zwłok, która wykazała, że 71-letni mężczyzna został zjedzony przez świnie, które hodował" - powiedziała PAP prokurator Tkaczyszyn.

ZOBACZ TAKŻE: Stado dzikich świń rozszarpało 59-latkę. Brakowało fragmentów ciała

Sekcja nie wykazała przy tym, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Nie wiadomo zatem, czy zmarł w wyniku jakiegoś schorzenia, czy na przykład zasłabł i to zwierzęta go zagryzły.

Świnie zostaną uśpione i zutylizowane

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lubinie prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie tego stada. "Musimy przeprowadzić wyjaśnienia, zrobić wszystkie potrzebne kontrole; docelowo stado zostanie zlikwidowane, czyli uśpione i zutylizowane" - powiedziała Bober. Stanie się to w najbliższym czasie.

Zobacz także

Śledztwo ws. śmierci mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie. Mężczyzna wynajmował mieszkanie na tej posesji i hodował tam świnie. Ostatni raz widziany był 31 grudnia, a fragmenty jego szkieletu znalazł właściciel posesji 8 stycznia.

RadioZET.pl/PAP