Zamknij

9-latka topiła się w basenie. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. "Chwilowa nieuwaga"

05.07.2022 12:28
Policja
fot. Damian Klamka/East News

W ciężkim stanie do szpitala trafiła 9-latka, która w Osińcu (woj. wielkopolskie) topiła się w przydomowym basenie. Życie wyciągniętego z wody dziecka pomogła ratować policjantka, która po służbie wracała do domu.

Jak poinformowała we wtorek gnieźnieńska policja, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek po południu - dokładnie ok. godz. 15:30 na terenie jednej z posesji w miejscowości Osiniec pod Gnieznem. Dziewczynka była pod opieką osoby dorosłej.

9-latka topiła się w basenie. W ciężkim stanie trafiła do szpitala

"9-latka wykorzystała jej chwilową nieuwagę i weszła do zakrytego plandeką basenu. Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka jest pod wodą wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy" - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

W tym samym czasie w pobliżu przejeżdżała policjantka po służbie, która od razu ruszyła na ratunek i udzieliła dziecku pierwszej pomocy, a następnie wezwała zespół ratownictwa medycznego. Dziewczynka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Gnieźnie, a następnie do szpitala w Poznaniu.

Funkcjonariusze ustalają obecnie okoliczności tego zdarzenia. "W upały, kto tylko może, rozkłada na podwórku basen. Apelujemy - pilnujcie dzieci, które są w pobliżu zbiorników wodnych, nawet jeśli te są bardzo płytkie" - przypomniała policja w komunikacie na stronie internetowej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KPP Gniezno

C