Zamknij

Zaginiony wędkarz odnaleziony w domu. "Dopłynął do brzegu, zostawiając łódkę"

08.06.2021 15:47
Poszukiwania zaginionego wędkarza
fot. PSP Lębork

Na jeziorze Oskowo w powiecie lęborskim zakończyły się poszukiwania zaginionego wędkarza. W nocy wypadł z łódki i sam dopłynął do brzegu - poinformowała straż pożarna. Poszukiwania rozpoczęły się po tym, jak świadek zgłosił strażakom, że na jeziorze dryfuje przewrócona łódka.

Jak poinformował we wtorek rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku Łukasz Płusa, służby otrzymały sygnał o dryfującej, przewróconej łodzi na jeziorze Oskowo w powiecie lęborskim w gminie Cewice ok. godz. 12.30. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Zakończyły się po południu, ponieważ wędkarz odnalazł się w domu.

"Mężczyzna w nocy wpadł do wody i sam dopłynął do brzegu, a łódka została na środku jeziora" - dodał Płusa.

Oskowo. Łódka przewróciła się na jeziorze. Odnalazł się zaginiony wędkarz

Akcja poszukiwawcza trwała kilka godzin. "Po przyjeździe na miejsce nasi ratownicy znaleźli but wędkarski, trzy wędki i podbierak. Nie wiemy, ile osób było na łódce. Świadek zgłosił nam tylko informację o przewróconej łodzi dryfującej na środku jeziora. Nie było bezpośrednich świadków samego zderzenia" - mówił oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

Na miejscu pracowali płetwonurkowie z grupy wodno-nurkowej z Ustki. Strażacy, którzy jako pierwsi dotarli nad jezioro, przeszukiwali dno używając bosaków.

RadioZET.pl/PAP/Dziennik Bałtycki/oprac. AK

C