Zamknij

Patryk Jaki do posła Nowoczesnej: „Ośle naleśnikowy”

Redakcja
27.03.2018 10:29
Patryk Jaki
fot. PAP

Patryk Jaki w niewybredny sposób odpowiedział na zarzuty posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego. Wiceminister sprawiedliwości użył sformułowania „ośle naleśnikowy”. 

Poseł PO Witold Zembaczyński zwrócił się z pytaniem do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego. Na Twitterze nawiązał do historii więźniów, którzy w weekend uciekli z aresztu. „Czy po ucieczce kolejnych dwóch osadzonych z oddziału półzamkniętego Polacy mogą już bezpiecznie wyjść z domu? Tak się kończy, gdy nadzorcy z PiS pilnują obywateli, a nie więźniów” — napisał Zembaczyński. Do wpisu dodał hashtag: „Jaki do dymisji”. 

Na odpowiedź polityka PiS nie trzeba było długo czekać. 

Patryk Jaki odpowiada posłowi Nowoczesnej

„Ośle naleśnikowy.Po 1 - juz ich złapaliśmy - trzeba choć sprawdzić zanim się napisze.Po 2 -rok 2017 był pierwszym od czasu rządów PO - gdzie nikt nie uciekł. Za Pana czasow w PO-było więcej ucieczek. Po 3 weź podręcznik i zobacz czym różni sie ucieczka od oddalenia.” — napisał Patryk Jaki na Twitterze.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że politycy w kontaktach między sobą używają niewybrednych, czasem wulgarnych określeń. Jednak trzeba przyznać, że konstrukcja użyta przez wiceministra Jakiego imponuje kreatywnością.

RadioZET.pl/KM